Çocuk Gelişim Kitapları: Çocuğunuza Sınır Koyma 1/2

Çocuğunuza sınır koyma

Ebeveynlere rahatlıkla önerebileceğimiz Çocuk gelişim kitapları arasında yer alan Çocuğunuza sınır koyma 1/2  hakkında bilgi vereceğiz.

Çocuk yetiştirmek gerçekten çok zor bir iştir. Her yaşında ayrı bir psikolojiye bürünen çocuklarımıza, ebeveynler nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilmesi gerekiyor.  Her ebeveynlerin çocuk yetiştirmek üzerine farklı yöntemleri oluyor. Peki, iyi bir ebeveyn misiniz ya da kullandığınız yöntemler ne derece doğru? Bu yazımızda Kaf Kitap’ta oldukça fazla satılan ve çocuk geliştirme alanı üzerinde pedagoglar tarafından yazılan “Çocuğunuza sınır koyma 1 ve 2” ciltleri hakkında bilgi vereceğiz. İki kitabı okuduktan sonra çocuğunuzu yetiştirirken olduğunuzdan daha bilinçli bir ebeveynler haline dönüşeceğinize eminiz.

Çocuk gelişim kitapları

Çocuk Gelişim Kitapları

Sorumluluk Sahibi, Bağımsız Çocuklar Yetiştirmek İçin Anlaşılır Sınırlar Koymak!

Kaf Kitap’ın oldukça fazla satılan çocuğunuza sınır koyma seti, yetişkinler tarafından oldukça talep gören kitaplar arasına girmiştir. Çocuk gelişimi ile ilgili uzmanlar tarafından onaylanan, Robert J.Mackenzie tarafından kaleme alınan Çocuğunuza sınır koyma seti oldukça öğretici niteliktedir. Kitabın anne ve babalara kazandırdıkları özellikler şunlardır;

1-Anlaşılır, kesin ve etkili sınırlar koymak

2-Çatışma ve güç mücadelesine son vermek

3-İş birliğine yönlendirecek kurallar koymak

4-Çocuklara sorun çözme becerilerini kazandırmak

5-Yanlış davranışlar karşısında mantıksal sonuçlar uygulamak

Kitabı okuduktan sonra dikkat etmemiz gereken aşamaları yazarımız detaylı bir şekilde yazmıştır. Kitapta anlatılmak istenilen çocuklarımıza sınır koyarken aslında onları yanlış davranışa ittiğimizi, en doğru biçimde nasıl davranılması gerektiğini bizlerin karşısına sunuyor. Çocukların, gelişimlerini yönlendirecek sınırlara ihtiyaç vardır. Robert J. Mackenzie’nin rehberliğinde anne ve babaların çocuklarına karşı gerekli olan eğitici sınırları oluşturmayı öğretiyor.

Çocuk eğitimi için oldukça eğitici olan Çocuğunuza sınır koyma 2 özellikle inatçı ve ısrarcı çocukların eğitiminde bizlere yeni bir yol gösteriyor. Daha pozitif, saygılı, iletişime açık ve koyulan kurallara uyan bir çocuk yetiştirmek için anne ve babaların yapmaları gerekenleri yazar yalın ve sade bir dille ele almıştır.

Her yetişkin bireyin kütüphanesinde bulunması gereken Çocuğunuza Sınır Koyma1 /2 Kaf Kitap ayrıcalığı ile satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir