Çocuk gelişimi kitapları

Çocuk gelişimi kitapları

Çocuk gelişimi kitapları, her anne ve babanın mutlaka okuması gereken kitaplardır. Bazen doğru bildiğiniz şeylerin yanlış olduğunun farkına bile varamazsınız. Ama kitaplar, yanlışlarınızı doğruya çevirmenize yardımcı olur.

Kitap dünyasının kendinden en çok söz ettiren kategorilerinden biri çocuk gelişimi kitapları kategorisidir. Bilinçli bir anne ve baba olmak isteyen her insan, çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getirirken, daha bilinçli hareket etmek ister. Elbette annelik ve babalık, acemilik dönemi ile başlayan, daha sonra profesyonelleşen bir süreç ile devam eder ama bu başarıyı elde edebilmek için sadece deneyimlemek, deneme-yanılma yöntemlerine başvurmak bazen işin içinden çıkılmaz bir hal almasına neden olabiliyor. Yeni doğan bebeklerden, çocukluğun son dönemlerine kadar bilinçli hareket edebilmek için çocuk gelişimi kitapları üzerine bir okuma gerçekleştirmek en doğrusudur.

Çocuk gelişimi kitapları

Çocuk gelişim kitapları ne işe yarar?

Bilinçli toplumun kendine daha bir çeki düzen vermesi sayesinde, eskisine oranla daha bilinçli insanların yetiştiğine şahit olabiliyoruz. Bunun elbette toplumun iletişim alanını aktif bir şekilde kullanmasına bağlayabiliriz ama bilgi, sadece iletişim kanalları ile elde edilen bir değer değil, okuma ile elde edilecek bir değerdir. Çocuk gelişimi kitapları; bir annenin çocuğuna karşı nasıl davranması gerektiğini, çocuğunu ikna etmenin yollarını, çocuğuna yemek yemeyi sevdirmekten derslerine çalışmayı sevdirmesine kadar her alanda bilgi verir. Yani tam bir disiplin ama disiplini sağlarken çocuğu memnun edebilmek için çocuk gelişimi kitaplarına önem vermek gerekir.

En iyi çocuk gelişimi kitapları hangileridir?

Kitap dünyasında çocuk gelişimine yönelik yazılan onca kitap bulunmaktadır. Her birinin elbette kendine göre ebeveynlere kattığı değerler vardır illaki. Ama bazı kitaplar özel olarak önerilebileceklerin listesinde yer alır. Peki, çocuk gelişimi için kitap önerileri nelerdir?

  • Mahallenin En Mutlu Bebeği

Saygıdeğer bir çocuk doktoru ve çocuk gelişimi uzmanı olan Doktor Harvey Karp tarafından kaleme alınan kitap, YAKAMOZ Yayıncılık tarafından basıldı. Kitap, bebekleri mutlu edebilmek adına önerilerle dolu bir kitaptır. Okurken zevk alabileceğiniz ve aynı zamanda bebeğinizle kurduğunuz iletişimin daha sağlıklı hale gelmesini sağlayabileceğiniz Mahallenin En Mutlu Bebeği kitabı, yılın en çok satılan çocuk gelişimi kitaplarından biridir.

Mahallenin en mutlu bebeği

  • Çocuğunuza Sınır Koyma

Her çocuk kuralları bozmak ister. Okulda kuralların aksine hareket etmek, evdeki düzen ve kurallara aykırı hareket etmek ister. Aslında bu durum çocukların tamamen safi düşüncelerle hareket etmelerinden, sırf kötülük maksatlı olsun diye yaptığı bir şey değil. Robert J. Mackenzie tarafından kaleme alınan ve YAKAMOZ Yayıncılık tarafından bastırılan Çocuğunuza Sınır Koyma 1 ve 2. Kitapları, çocuklarınıza sınır koyarken onları incitmeden nasıl müdahale edebileceğiniz ile ilgili derin bilgiler içeriyor. Okumaktan zevk alacağınız bu kitap, çocuğunuzla daha sağlıklı iletişim kurma becerisi kazanmanıza yardımcı olacak bir kitaptır.

Çocuğunuza sınır koyma

  • Kendine Güvenen Çocuklar Yetiştirmek

Çocuk yetiştirmek, sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Her anne ve babanın bilinçli şekilde davranarak çocuğuna hitap etmesi gerektiği gibi onların özgüvenini sağlaması için de belli bazı kurallara dikkat etmesi gerekir. Kendine Güvenen Çocuklar Yetiştirmek kitabı ile bu söylediklerimizden çok daha fazlasını başarabilirsiniz. Yine Yakamoz Yayıncılık tarafından bastırılan kitap, Gael Lindenfield tarafından kaleme alınmış. Benlik saygısı, özgüven ve mutluluk, çocukların kendine güvenmelerini sağlar. Bu kitapta, tüm bunları yapabilmenin kolaylıkları hakkında en ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Okumaktan keyif alabileceğiniz bu kitabın mutlaka her ebeveynin rafında olması gerektiğine inanıyoruz.

Kendine güvenen çocuklar yetiştirmek

Yukarıda saydığımız diğer kitaplardan farklı olarak okuyabileceğiniz çok sayıda çocuk gelişimi kitapları bulunmaktadır. Kaf Kitap güvencesi ile siparişinizi vererek kısa sürede elinizin altında bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir