Her Ebeveynin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

Her ebeveynin mutlaka okuması gereken kitaplar

Her ebeveynin mutlaka okuması gereken kitaplar vardır. Çocuk gelişim kitapları ile çocuğunuza doğumundan itibaren en iyi eğitimi verebilirsiniz. 

Çocuk büyütmek dünyanın en keyifli ve bir o kadar da hassas sorumluluklarından biri. Anne-babalık duygusunu tatmak için duyduğumuz yoğun isteğin etkisiyle başladığımız bu yolculuk sırasında ilk andan itibaren bizi bekleyen nice nice zorluklarla karşılaşırız. Bebeklikten itibaren; gazı, uyku düzeni, beslenmesi, hastalığı, gelişimi gibi konularda başlayan ebeveynsel kaygılar çocuğumuz büyüdükçe daha da büyür. Tabi bu arada bebeğimizi büyütürken kimi zaman duymazlıktan geldiğimiz, kimi zaman kulak tıkayamadığımız fikirler, öneriler, tavsiyeler, eleştiriler, paylaşılan deneyimler de işleri daha içinden çıkılamaz bir hale getirir bizim için. Özellikle de ne yapmamız ya da nasıl davranmamız gerektiğini kestiremediğimiz durumlarda…

Bebeğini mışıl mışıl uyusun

En İyi Çocuk Gelişim Kitapları

Dışarıdan bakıldığında belki çok  basit görünen ve muhtemeldir ki hemen hemen bütün ebeveynlerin karşılaştıkları ufak sorunlar bile bu sorunlarla karşı karşıya kalan taraf olduğumuzda bize ilk defa biz yaşıyormuşuz hissi verebilir. Ve biz bu hissin etkisi ile kendimizi neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemez halde bulabiliriz. Bu tür durumlarda etrafımızda bize yardımcı olmak, yol göstermek, deneyimlerini paylaşarak bizi aydınlatmak isteyen çok insan olabilir. Ama işin gerçeği şu ki; bizim için bu durum yardımdan daha çok “her kafadan bir ses çıkıyor” hissi yaratmakta ve içinde bulunduğumuz durumu daha da karmaşık bir hale getirmektedir.

Evet, elbette ki tecrübeler bizim için de en az yaşayanlar ve paylaşanlar kadar değerlidir ama aslına bakarsak hepimiz halimizden anlayacak bir uzman görüşünü daha makul buluruz. Fakat her pürüzde ya da her takıldığımız konuda bir uzman pedagogdan yardım istemek, dahası onun uzun uzadıya bizi konuyla ilgili aydınlatmasını beklemek hepimiz için çok da mümkün olmayan bir konu. Bu tür durumlarda Çocuk gelişim kitapları ya da ihtiyacımıza göre bebek bakım ve gelişim kitapları son derece işimize yaramaktadır. Özellikle en iyi çocuk gelişim kitapları olarak nitelendirilen, konuya dair tüm detayları uzun uzadıya açıklayan ve bir ebeveynin konuya dair tüm kaygılarına cevap verebilecek tarzdaki kitaplar konu çözüme ulaşana kadar bizim için başucu niteliğindeki kaynaklardır. Ve biz buradaki her cümleyi yaklaşık 3-5 defa okuya okuya hafızamıza kazırız neredeyse.

Bebeklerde Uyku Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Sitemizde çok uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz ve “bebeklerde uyku eğitimi nasıl verilmelidir? “, “bağırmadan, azarlamadan, ceza ile tehdit etmeden çocuğumuza nasıl sınır koyabiliriz? “, “ çocuk eğitiminde disiplin nasıl oluşturulmalı” ve buna benzer daha pek çok konuda size yol gösterici olabilecek yayını bulabilirsiniz. Özellikle ebeveynlerin; en son çıkan çocuk gelişimi kitaplarını ve en çok satılan çocuk gelişim kitaplarını yakından takip etmeleri son derece önemli aslında. Bu bizim; karşılaştığımız problemlerin aslında ne kadar sık yaşandığı ya da çocuğumuzun gelişimi sırasında karşılaşmamızın muhtemel olduğu sorunlarla ilgili fikir sahibi olabilmemiz açısından da yararlı olacaktır. Böylelikle hem konuya dair daha profesyonel bir bakış açısı geliştirebilir ve uzman görüşlerini değerlendirebilir, hem de bunun bir tek bizim başımıza geldiği hissini bir kenara atarak rahat bir nefes alabiliriz. Ama tabi ki, doğru yayını araştırıp bulmak şartıyla.	
	

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir